BrewDog Libertine Black ALE

image

İtiraf etmeliyim ki son senelerde beni en çok şaşırtan lezzet bu biradan geldi.

İsmi yüzünden normalden biraz daha deneysel bir bira içeceğimi düşünmüştüm. Yanılmışım… Bambaşka kulvardaki bir içecek !! Ve bu birayı birkaç gündür aklımdan çıkartamıyorum.

Muhteşem bir lezzeti var bu ALE kategorisindeki biranın. Çok dengeli bir tat yakalamışlar. Hatta lezzet ve içim olarak baştan çıkarıcı olduğunu bile söylesem çok abartmış olmam.

Biranın benim üzerimde bıraktığı intiba ve durum böyle iken size ne yazık ki detaylı bir tarif yapamayacağım, aklım başımdan gitmiş, ama yine de meyve aromalarının ve karamelin olduğunu söyleyebilirim.

İçince ağızda çok güzel bir tat ve his bırakıyor. Gerçekten de şu an ağzım sulandı. Oldukça da çarpıcı (alkol oranı yüksek 🙂 bir bira olduğunu hatırlatmak isterim. Ben buradayım diyor, etkisini hissettiriyor.

Son olarak, şişe üzerine adamlar birayı ve şirketi (brewery) betimleyen kısa yazılarını öyle güzel, öyle etkileyici yazmışlar ki, hayran kaldım. Bana ancak “oturun, birayı yudumlarken, okuyun” demek düşer. Aaa evet, bir de on üzerinden on puan vermek !!!

Bar: Zeplin
Puan: 10/10

Not: Sonradan öğrendim ki Ingiliz menşeimiş. Şaşırdım mı? Hayır !! Adamlarla muazzam/leziz bira konusunda kimse yarışmamaz. Nokta.

Advertisements

One thought on “BrewDog Libertine Black ALE

Comments are closed.